Zabawa weselna

Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnego fotografa

Doskonałych fotografów ślubnych jest tak wielu, że wybór tego odpowiedniego z pewnością spędza wielu parom sen z powiek. Każdy ceniony fotograf ma swój wypracowany styl pracy, często patrząc na zdjęcia można odgadnąć nazwisko autora. Ale w czasach kiedy coraz więcej osób ma cyfrową lustrzankę a internet daje możliwość każdemu ogłosić się jako „profesjonalny artystyczny i do tego jakże kreatywny fotograf ślubny” trzeba mieć oczy szeroko otwarte. Prawda jest taka, że nawet najdroższy sprzęt w rękach niedoświadczonej osoby jest bezużyteczny, wszak to fotograf tworzy zdjęcia, a nie jego aparat.

Co właściwie cechuje profesjonalnego fotografa ślubnego?

Taki fotograf będąc ciągle w pobliżu Pary Młodej stara być się niewidzialny, pracuje po cichu, dyskretnie, nie ingerując w bieg zdarzeń na uroczystości aby zwyczajnie nie przeszkadzać, a zachować na zdjęciach momenty takimi jakie są. Jest to trudna do opanowania umiejętność, której profesjonalni fotografowie ślubni uczą się latami.

Profesjonalny fotograf ślubny zawsze dokładnie wie gdzie i kiedy stanąć, aby złapać w obiektyw ulotne obrazy. W połączeniu z dogłębną znajomością funkcji swojego aparatu jest w stanie błyskawicznie zmienić ustawienia w zależności od potrzeb (np zrobienie poprawnego zdjęcia w chwili wyjścia Pary Młodej z ciemnego kościoła na słońce – dla niewprawionego fotografa rzecz niemal niewykonalna) – tych umiejętności nie należy lekceważyć.

No i wreszcie jakiego sprzętu używa profesjonalny fotograf ślubny? Ja używam w pełni profesjonalnych aparatów firmy Canon, które oferują znacznie wyższą rozdzielczość, wierność kolorów i dokładność ekspozycji w stosunku do innych modeli. W połączeniu z bardzo jasnymi obiektywami, mam możliwość komfortowo pracować w najciemniejszym kościele czy np w zimie, w bardzo niskiej temperaturze bez ryzyka, że zdjęcia się nie udadzą.