CAVALIADA 2014 Warszawa

Trzy lata wybierałam się na Cavaliadę w Warszawie, ale zawsze coś stało na przeszkodzie – w tym roku nareszcie mi się udało! Szczególnie zależało mi na obejrzeniu spektaklu w wykonaniu teatru konnego Cabriola.

Teatr konny, przedstawienie pt „Zaczarowany świat Melanii” totalnie mnie oczarował, bo poza występami jeźdźców były podniebne akrobacje, elfy i wróżki… Ten bajkowy świat po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy.

W Finale zręczności powożenia pod patronatem prezesa Polskiego Związku Jeździeckiego o nagrodę Volkswagen Group Polska najszybszy okazał się Bartłomiej Kwiatek z parą Sonet i Jack Daniell’s. Tym samym stał się zwycięzcą Volkswagen Halowego Pucharu Polski!

Na drugim miejscu był Jacek Kozłowski z Centurią i Mango, na trzecim natomiast Stanisław Janik z Pegazusem i Pluto. Trzy błędy na torze wykluczyły Arkadiusza Górskiego z Karuzo i Rapsem z miejsca na podium.

W skokach przez przeszkody, konkurs SPEED & MUSIC, (Longines Rankings) pod patronatem Prezydenta Miasta st. Warszawy, o nagrodę Wechta wygrał Felix Hassmann na koniu Horse Gym’s Kira.