Jak obniżyć koszt fotografii ślubnej?

Wydatki związane nawet ze skromnym ślubem zawsze znacznie nadwyrężają budżet Pary Młodej. Jednak ślub bierze się tylko raz w życiu (przynajmniej takie jest założenie) i warto dołożyć parę groszy więcej aby później nie wspominać nieprzyjemności spowodowanych zaoszczędzeniem na obsłudze czy cateringu.

Mój cennik przedstawiony jest w formie pakietów, ale można wprowadzić do nich pewne zmiany aby obniżyć ich cenę.

ŚLUB CYWILNY zamiast KOŚCIELNEGO

Bierzesz ślub cywilny? Jeśli tak to na starcie zostaje Ci w kieszeni 100 zł. Ślub w urzędzie jest znacznie krótszy niż w kościele i pozbawiony wielu elementów ceremonii sakralnej uwiecznianych w fotoreportażu. Choćbyśmy bardzo się starali to nie zrobimy tylu unikalnych ujęć co w kościele w związku z czym cena usługi automatycznie spada.

FOTOKSIĄŻKA lub ODBITKI zamiast FOTOALBUMU

Każda Para Młoda, która zamawia usługę fotoreportażu otrzymuje komplet dedykowanych płyt ze zdjęciami w formie cyfrowej oraz wielki, oprawiony w skórę (eko-skórę) fotoalbum w formacie 30×30 . Zdjęcia drukowane są na sztywnych kartach, a całość sprawia takie wrażenie, że Młodym dosłownie opadają szczęki jak widzą album pierwszy raz. Jest to produkt luksusowy, a co za tym idzie także drogi.

Jeśli nie jest Wam potrzebny ekskluzywny album, możecie zdecydować się na tańszą alternatywę – fotoksiążkę. W fotoksiążce strony są miękkie ale w dużym formacie zdjęcia będą prezentowały się równie dobrze co w fotoalbumie.
Możecie też w ogóle zrezygnować z takiej formy prezentacji zdjęć i zamówić tylko odbitki, które kosztują grosze…Zamieniając fotoalbum na fotoksiążkę zaoszczędzasz aż 200 zł, a jeśli chcesz tylko odbitki to aż 400 zł bo tyle kosztuje „pakietowy” album!

PRZYGOTOWANIA

Kompleksowy fotoreportaż rozpoczyna się długo przed ślubem – Młodzi przygotowują się do uroczystości, a my, fotografowie dokumentujemy to całe zamieszanie praktycznie od samego rana. To wprawdzie jeden z naszych ulubionych elementów tego dnia (i wg nas bardzo ważny!), ale jeśli nie macie ochoty abyśmy kręcili się z aparatami jak będziecie się przebierać to przyjedziemy prosto pod kościół czy urząd i tym samym zaoszczędzicie 300 zł.

WESELE czy OBIAD?

Jeśli nie organizujesz typowego całonocnego wesela na 100 gości, a tylko obiad w gronie najbliższej rodziny to od podanej ceny możesz odjąć 200 zł. Będziemy wprawdzie na przyjęciu krócej ale uwiecznimy najważniejsze jego elementy – powitanie przez rodziców chlebem i solą, toast oraz pierwszy taniec.

Pamiętaj tylko, że skrócenie naszego czasu pracy wiąże się z mniejsza ilością zdjęć, które otrzymasz. Nie ma jednak powodu do zmartwień ponieważ każdy reportaż jest chronologiczną, zwięzłą dokumentacją wydarzeń z tego uroczystego dnia i wszystkie istotne ujęcia będą się w nim zawierać.

Skontaktujcie się z nami jeśli chcielibyście zamówić reportaż w niższej cenie.