Fotograf ślubny sochaczew

Poradnik dla Panny Młodej

Każda Para Młoda zasługuje na wszystko co najlepsze w dniu swojego ślubu. Szczególnie jeśli chodzi o zdjęcia ślubne, które staną się najważniejszą pamiątką z tego dnia – muszą być tak dobre jak to tylko możliwe!

Panna Młoda - fotografia ślubna

 

Są osoby, które uwielbiają być fotografowane i czują się przed obiektywem jak ryba w wodzie. A co z tymi nieśmiałymi osóbkami, które uparcie twierdzą, że są niefotogeniczne i unikają aparatu jak ognia? Jeśli tylko zatrudnisz odpowiedniego fotografa mającego poczucie estetyki możesz być pewna, że będziesz oczarowana efektem jego pracy. Profesjonalista zna masę trików, dzięki którym dosłownie „wyciąga” z modeli wszystko co najlepsze. Krzątanina przed ślubem, w trakcie przygotowań i uroczystości choć częściowo odciągnie Twoją uwagę od poczynań fotografa, mimo to zachęcam do wczytania się w listę rzeczy, o których musisz pamiętać aby Twoje zdjęcia były jeszcze piękniejsze..

 • Nie myśl o obecności aparatu. Wiem, łatwiej powiedzieć niż zrobić. Ale jeśli będziesz myśleć o tym, że właśnie ktoś robi Ci zdjęcie możesz nieświadomie robić niekorzystne miny. Zaś potraktowanie fotografa jak powietrze z pewnością zaowocuje pięknymi, naturalnymi portretami
 • Bądź tak naturalna jak to tylko możliwe – to chyba najbardziej oczywista wskazówka jakiej udzielam moim klientom ale ileż problemów sprawia! Aby zdjęcia były autentycznie i ukazywały szczere emocje nie wymuszaj uśmiechu na zawołanie, po prostu bądź sobą. Tylko tyle i aż tyle 🙂
 • Jeśli planujesz wykonać sesję narzeczeńską, dobrym pomysłem jest zatrudnienie tego samego fotografa co na ślub. Poznacie się wcześniej, dzięki czemu na ślubie będziesz czuła się swobodniej, a do tego dowiecie się jakie ujęcia są dla Ciebie najbardziej korzystne.
 • Praktyka czyni mistrza! Niegłupim pomysłem może okazać się przejrzenie katalogu ze zdjęciami zawodowych modelek i popróbowanie podpatrzonych póz przed lustrem. Może się okazać, że pozornie niewiele znacząca zmiana może diametralnie odmienić Twój wygląd. Nie chcę oczywiście z każdej Panny Młodej robić modelki, ale coś w tym jest, że panie z katalogów mody zawsze wyglądają elektryzująco… 😉 Więc jeśli Ty też chcesz mieć oszałamiające zdjęcia – do dzieła!
 • Bądź gotowa wcześniej niż to jest konieczne, żeby uniknąć pośpiechu i niepotrzebnego stresu.
 • Myślę, że nie muszę wspominać o założeniu pięknych i wygodnych butów, które nie będą wyciskały łez przy każdym kroku. Musisz jednak wiedzieć, że buty mogą stać się ważnym elementem zdjęć
 • Obrączki, bukiet, biżuteria, a więc i dłonie będą częstym motywem na zdjęciach, dlatego koniecznie zadbaj o nieskazitelny manicure!
 • Dobry fryzjer i wizażysta zna triki, dzięki którym będziesz wyglądała jeszcze piękniej. Starannie wybierz osobę, która Cię uczesze i pomaluje, bo niewyjściowa fryzura czy brzydki makijaż zepsuły ślub niejednej Pannie Młodej (osobiście nie wspominam miło efektu pracy fryzjerki, która czesała mnie na mój ślub…)
 • Niech druhna lub świadkowa zadba o to aby w pogotowiu zawsze był Twój puder, korektor, szminka, lakier do włosów, lusterko czy wszystko to czego będziesz potrzebowała aby poprawić makijaż.

XG3D0356

 • Nie wstydźcie się okazywania uczuć, łez radości i wzruszenia… wtedy powstają najbardziej wartościowe ujęcia ….
 • Poinformuj swojego fotografa przed ślubem o ujęciach czy osobach do sfotografowania, na których najbardziej Ci zależy. Natomiast kiedy Twój Wielki Dzień nadejdzie staraj się nie ingerować w jego pracę i nie robić uwag – będzie to stresujące dla obu stron i spowoduje nieprzyjemną atmosferę podczas uroczystości. Daj fotografowi w spokoju wykonać swoją pracę, a gwarantuję, że będziesz zachwycona efektem końcowym – zdarzali mi się klienci, którzy kręcili głową np. na tło wybrane przez mnie w plenerze, a później dzwonili wychwalając zdjęcia i pytając „Jak to możliwe?!” O ile oczywiście zatrudniłaś profesjonalistę zdaj się na niego!
 • I na koniec taka uwaga – uśmiechaj się, oddychaj głęboko i ciesz każdą chwilą zamiast zamartwiać się czy wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Ewentualnymi kłopotami niech zajmie się świadek lub ktoś z rodziny. Spodziewaj się raczej, że nie wszystko pójdzie zgodnie planem … 🙂