Sesja z koniem

Można powiedzieć, ze sesje z końmi to moja specjalność i przede wszystkim ukochany temat do fotografowania.

IMG_0320

Zapraszam każdego kto marzy o takiej sesji, również osoby, które nie jeżdżą konno i nie mają z tymi zwierzakami doświadczenia. Do dyspozycji mamy łagodne i wyjątkowej urody konie, które przyzwyczajone są do różnego rodzaju sesji.

Zobacz pełną galerię zdjęć z końmi

IMG_0393

Osoby, które nie miały wcześniej wiele do czynienia z końmi otrzymają wszelkie potrzebne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa na sesji oraz obchodzenia się ze zwierzętami. Przez cały czas trwania sesji towarzyszyć nam będzie osoba odpowiedzialna za konia.

Jeszcze kilka słów dla tych osób, które do tej pory podziwiały konie tylko z daleka. Wbrew pozorom sesje z tymi zwierzętami nie są łatwe i 80% czasu zajmuje zwykle proszenie konia o łaskawą współpracę. Spokojnie, nauczyłam się robić dobry materiał w pozostałe 20% czasu. Przede wszystkim musicie wiedzieć, że głównym celem życia koni jest jedzenie. Za wszelką cenę będą próbowały zdobyć jedzenie. Będą szukać w waszych torebkach, a także pod sukniami, pod nimi w szczególności. Konie są duże. I smakowite. Wszystkie robale świata chcą wysysać krew z koni. Przez co konie się wiercą, trzepią głowami, tupią nogami, czasami mogą podbić oko albo wybić zęba. Ale to nie znaczy , że chcą wam zrobić krzywdę, nie ma się czego bać. Tylko naprawdę trzeba uważać. Zachowywać się pewnie, zdecydowanie i nie dać sobą pomiatać  Musicie uważać na nogi (załóżcie wygodne, twarde buty) – 600 kg stające na stopę  to nie jest zbyt przyjemne doznanie. Konie są żywe, ruszają się, trzeba o tym pamiętać.
Zawsze pytam o umiejętności jakie posiadacie w kwestii jazdy konnej – niestety to, że ktoś kiedyś siedział na koniu nie oznacza, że umie jeździć konno. Trudno uwierzyć, ale nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę 🙂 A na sesji okazuje się, że koń dostaje sprzeczne sygnały i głupieje. Proszę o szczerość, dobierzemy konia do Twojego stopnia umiejętności.
Nie ma oczywiście konieczności wsiadania na konia – jeśli się boisz lub jeśli uznam, że sobie nie poradzisz, równie ładne zdjęcia można zrobić modelce pozującej z ziemi 😉

Karolina i dafne

Gotowy materiał zawiera 10 obrobionych zdjęć na nośniku cyfrowym oraz pomoc osoby, która odpowiednio przygotuje konia do sesji. Zwierzak zostanie wykąpany, wyczesany i w zależności od tematu sesji odpowiednio „ubrany”. Asystent będzie towarzyszył nam podczas sesji.

Cena sesji z koniem w naszej stajni : 700 zł


Stajnia znajduje się 40 km od centrum Warszawy w miejscowości Pasikonie (na płd-zach obrzeżach Puszczy Kampinoskiej).

IMG_0008 (1)

 

Konie, które mamy do dyspozycji pod siodło

Djimmer

Młody, żywiołowy, ciekawski fryz. Ma milion pomysłów na sekundę i w 80% przypadków będzie wiercił się na sesji. Za to kocha ludzi, szczególnie jak mają przy sobie coś do zjedzenia.

 

Elisabeth

Nieco starsza od Djimmera i nieco bardziej statyczna niezwykłej urody klacz. Ma bujną grzywę niemal do ziemi i idealnie sprawdza się w sesjach dla początkujących.

 

 

Grom

Stateczny emeryt, który doskonale sprawdzi się na sesjach z osobami, które nie miały dotąd doświadczenia z końmi. Na GRoma nie wsiadamy, robimy jedynie zdjęcia z ziemi.

 

Więcej zdjęć koni można zobaczyć również na końskim fanpage na facebooku:
Fairy Horses

A dzieci zapraszam na sesję z kucykiem

IMG_0333 IMG_0855 IMG_1013