Chiaroscuro II – studyjny plener fotograficzny

𝐂𝐡𝐢𝐚𝐫𝐨𝐬𝐜𝐮𝐫𝐨

Termin stosowany wymiennie ze “światłocieniem”, ale kładący nacisk na różnice w natężeniu światła, dzięki którym uzyskuje się wrażenie trójwymiarowości. Nazwą tą określa się również ostre kontrasty światłocieniowe, charakterystyczne m.in. dla Caravaggia. Nazwę technice nadał prawdopodobnie Leonardo da Vinci, stosując ją po raz pierwszy w 1483 w swym obrazie Madonna w grocie. Często stosuję tę technikę aby uwydatnić sylwetkę konia, muskulaturę czy fakturę sierści.

W kwietniu spotkamy się aby wspólnie popracować ze światłem studyjnym i świadomie wydobyć z koni ich najlepsze cechy. Użyjemy profesjonalnych lamp filmowych, a fotografować będziemy na hali – żadna pogoda nam nie straszna. Przy dobrej pogodzie o złotej godzinie wyjdziemy do parku sąsiadującego ze stajnią.

  • termin 23 kwietnia 2022 godz. 14.00

W plenerze wezmą udział konie kaskaderskie – oprócz portretów możecie liczyć na cały przekrój sztuczek. 

Cena
Informacje

Wydarzenie jest dedykowane fotografom na każdym poziomie zaawansowania. Jest to świetna okazja do nauki dla osób, które mają małe doświadczenie w fotografowaniu koniu w plenerze zaś fotografowie, którzy tajniki fotografii koni mają w małym palcu wzbogacą swoje portfolio w wyjątkowe kadry. Ze względu na specyfikę pleneru aby zapewnić każdemu komfort pracy maksymalna ilość uczestników to 6! Na plenerze będzie co najmniej 5-6 koni w tym przynajmniej trzy z szerokim wachlarzem sztuczek. Dokładny plan i godziny podam za pośrednictwem e-maila i/lub dedykowanego do pleneru wydarzenia na Facebooku.

Chcesz wziąć udział?

Jeszcze tylko jeden krok dzieli Cię od wzięcia udziału w plenerze. Musisz wiedzieć, że na organizowanych przeze mnie wydarzeniach obowiązują ściśle określone zasady. Zanim zgłosisz chęć uczestnictwa w plenerze przeczytaj poniższy regulamin. Rezerwacja miejsca wiąże się z jego akceptacją! Sprawdź:

Jeśli chcesz wziąć udział w tym wydarzeniu napisz do mnie aby uzyskać więcej informacji i zarezerwować termin!

© 2022 Anna Sychowicz All rights Reserved Any use without permission of the author is prohibited