Chiaroscuro – studyjny plener fotograficzny

Data: 19 i 20 marca 2022

W oczekiwaniu na wiosenne sesje w plenerze zapraszam was na spotkanie, które miało się odbyć w 2020 roku ale pandemia pokrzyżowała mi plany.

𝐂𝐡𝐢𝐚𝐫𝐨𝐬𝐜𝐮𝐫𝐨

Termin stosowany wymiennie ze “światłocieniem”, ale kładący nacisk na różnice w natężeniu światła, dzięki którym uzyskuje się wrażenie trójwymiarowości. Nazwą tą określa się również ostre kontrasty światłocieniowe, charakterystyczne m.in. dla Caravaggia. Nazwę technice nadał prawdopodobnie Leonardo da Vinci, stosując ją po raz pierwszy w 1483 w swym obrazie Madonna w grocie. Często stosuję tę technikę aby uwydatnić sylwetkę konia, muskulaturę czy fakturę sierści.

W marcu spotkamy się aby wspólnie popracować ze światłem studyjnym i świadomie wydobyć z koni ich najlepsze cechy. Użyjemy profesjonalnych lamp filmowych, a fotografować będziemy na hali – żadna pogoda nam nie straszna.

  • I termin 19 marca 2022 
  • II termin 20 marca 2022

W plenerze wezmą m.in. udział konie, które poznaliście na plenerze wrzosowym i pałacowym – oprócz portretów możecie liczyć na cały przekrój sztuczek. Odpalimy dym, mam też w zanadrzu parę innych trików na niebanalne zdjęcia sceniczne.

 

Cena
Informacje

Wydarzenie jest dedykowane fotografom na każdym poziomie zaawansowania. Jest to świetna okazja do nauki dla osób, które mają małe doświadczenie w fotografowaniu koniu w plenerze zaś fotografowie, którzy tajniki fotografii koni mają w małym palcu wzbogacą swoje portfolio w wyjątkowe kadry. Ze względu na specyfikę pleneru aby zapewnić każdemu komfort pracy maksymalna ilość uczestników to 6! Na plenerze będzie co najmniej 5-6 koni w tym przynajmniej trzy z szerokim wachlarzem sztuczek. Dokładny plan i godziny podam za pośrednictwem e-maila i/lub dedykowanego do pleneru wydarzenia na Facebooku.

Chcesz wziąć udział?

Jeszcze tylko jeden krok dzieli Cię od wzięcia udziału w plenerze. Musisz wiedzieć, że na organizowanych przeze mnie wydarzeniach obowiązują ściśle określone zasady. Zanim zgłosisz chęć uczestnictwa w plenerze przeczytaj poniższy regulamin. Rezerwacja miejsca wiąże się z jego akceptacją! Sprawdź:

Jeśli chcesz wziąć udział w tym wydarzeniu napisz do mnie aby uzyskać więcej informacji i zarezerwować termin!

© 2022 Anna Sychowicz All rights Reserved Any use without permission of the author is prohibited