Podsumowanie roku 2015


2015 był zdecydowanie najintesywniejszym dla  mnie rokiem pod względem fotograficznym. Zrobiłam wiele zdjęć, które powstały z potrzeby serca i do których czuję duży sentyment.  Doceniło je poza tym mnóstwo osób i wydawnictw co niezwykle mnie cieszy. Usłyszałam wiele pozytywnych słów, a najcenniejsze to chyba te, że moje zdjęcia są inspiracją dla innych artystów.

Jednak najważniejszym moim “osiągnięciem” jest nawiązanie współpracy z osobami, które w sposób podobny do mnie postrzegają sztukę fotograficzną i doskonale wspisują się w klimat moich zdjęć. W procesie kreowania pomysłu na sesje nasze pomysły zawsze idealnie się uzupełniają. Dzięki takiemu osobliwemu pokrewieństwu dusz powstały właśnie moje ulubione zdjęcia. Łatwo zgadnąć, o których modelkach mowa… 🙂

Przejdźmy do podsumowania, poukładałam zdjęcia chronologicznie, a każde z nich jest dla mnie w jakiś sposób wyjątkowe.

1. Pierwsze zdjęcie to efekt pierwszej tak wyjątkowej sesji, w tak wyjątkowym miejscu z tak wyjątkowymi ludźmi ( i nie ludźmi). Trudno chyba właściwie nie zrobić z taką ekipą dobrego zdjęcia, bo zdjecia robią się w takich okolicznościach same. Szczególnie dla miłośnika zwierząt. Szczególnie z modelką, która odbiera na tych samych falach co fotograf. Konie, wilki, sympatyczny asystent, a przede wszystkim Thinloth – bohaterka moich obrazków, w których chciałam pokazać prawdziwą, pierwotną więź ludzi i zwierząt. Z tej sesji przywiozłam multum zdjęć i nie do końca wiem, które lubię najbardziej – najachętniej wstawiłabym wszystkie 🙂  Niech wystarczy to, ponieważ to nie jedyna sesja z moim ukochanym stadem … 🙂

5

 

2. Kolejna sesja to kompletnie inna tematyka, inna stylizacja i … kompletnie inna modelka. Ale to też była bardzo “moja” przestrzeń twórcza. Z MERRYSYNTH połączyła nas chyba wspólna fascynacja formą w fotografii, dlatego też moim ulubionym zdjęciem z sesji z Nią jest to:

2

 

3. To zdjęcie z Anią bardzo lubię, jest według mnie fantastycznie zagrane. Ania wygląda pięknie w makijażu Marleny Brojek i mimo niedogoności. które czychały na nas tego dnia wyszło bezbłędnie.

IMG_0179

 

4. Zdjęcie to powstało przy okazji wspólnego wyjazdu na wakacje. Miałyśmy wprawdzie plan aby zrobić jakieś zdjęcia ale to co udało nam się zrobił przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Magda z żurawiem to bez wątpienia jedno z moich ulubionych zdjęć nie tylko w tym roku ale w ogóle.

6

5. Na tym samym wyjeździe, z tą samą Magdą zrobiłam swoją pierwszą Ofelię. Zdjęcia mam w różnych konfiguracjach, jednak najbardziej lubię to:

4

6. Kolejna sesja z Thinloth, jeszcze bardziej zaskakująca. Stylizacja, którą przygotowała modelka zwaliła mnie z nóg. Ustaliłyśmy, że ma być szamańsko, plemiennie, ale to był prawdziwy majstersztyk stylizacyjny! Zdjęcie, genialnie zagrane i o dziwo bez obecności hordy zwierząt 😉

IMG_0144

7. Bielizna to nie jest raczej mój ulubiony temat, jednak jako, że uwielbiam wszelkie żyjątka to to zdjęcie również znalazło się na tej liscie 😉 A mówiąc poważnie to bardzo fajne współpracowało mi się z Helledore i na tej sesji powstało wiele wartych uwagi zdjęć.

1

8. Wspólne czarowanie w krzakach z Magdą. Jeszcze tyle zdjęć z tej sesji leży na dysku .. 🙂

IMG_0036

 

9. Niedługo później w tych samych krzakach dzielnie zapozowała Thinloth. Było zimno, to była szybka akcja ale koncepcja modelki przeze mnie sfotografowana wyszła naprawdę imponująco.

db

 

 

10. NIe wiem! Zostało kilka dobrych zdjęć, które mogłabym tu wstawić ale nie mogę się zdecydować. 😉 Wolałabym od Was dowiedzieć się, które zdjęcie z 2015 lubicie najbardziej – napiszcie koniecznie w komentarzach!